تست اتومبیل‌های پرنده AirBus تا پایان سال جاری میلادی

یکی از بزرگترین شرکت‌های هوافضا در جهان قصد دارد یک نمونه اولیه از یک نوع ماشین پرنده در پایان سال میلادی را آزمایش کند، این اقدام می‌تواند یک گام بزرگ به سوی کاهش تراکم در جاده‌های شهری باشد.

مدیر اجرایی Tom Enders،AirBus، به یک کنفرانس فناوری در آلمان گفته است که این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای تست یک وسیله نقلیه در نمونه‌های کوچک تا پایان سال جاری است.

سال گذشته AirBus یک بخش را برای بررسی ایده‌هایی مانند یک وسیله نقلیه برای حمل و نقل افراد یا وسیله‌ای هلیکوپترمانند و سبک، که قابلیت جابه‌جایی چندین نفر را داشته باشد، راه‌اندازی کرد. با اجرای این طرح، افراد مختلف می‌توانند با توجه به مقصد خود، یک ماشین پرنده را در اختیار بگیرند.

 

An artist's impression of the airborne vehicle

AirBus بر روی تکنولوژی فرود و بلندشدن عمودی (VTOL) کار کرده است. این فناوری در مناطق شلوغ شهری  که فضای فرود مناسبی وجود ندارد، بسیار می‌تواند مفید واقع شود. این کمپانی امیدوار است تا سال 2021 خط تولید این اتومبیل با فناوری VTOL به راه بیافتد.

اگر چه اتومبیل های پرواز یک جزء اصلی از داستان های علمی تخیلی برای چندین دهه قبل بوده است، اما به هرحال سرمایه‌گذاری روی این ایده، در نهایت نتیجه‌بخش خواهد بود. بنیان‌گذار Lary Page، Google، میلیون‌ها دلار روی Start-Up دو ماشین پرنده سرمایه‌گذاری کرده است؛ این در حالی است که کمپانی چینی E-Hang به یک طراحی برای نمونه اولیه این ایده دست‌یافته است.

علاوه بر AirBus و سایر شرکت‌هایی که در حال فعالیت روی ماشین‌های پرنده هستند، کمپانی‌هایی نظیر Amazon هم در این زمینه تحقیقاتی داشته‌اند از جمله تحویل اجناس خریداری شده از راه هوایی و سرویس حمل‌ونقل اختصاصی Amazon که از همین وسایل نقلیه پرنده استفاده می‌کند! در نتیجه در آینده فضای هوایی و آسمان شهرها هم با ترافیک مواجه خواهد شد!!

 

Hyperloop capsule concept

 

انتظار می‌رود رانندگی خودکار به انقلابی در صنعت خودرو در دهه آینده منجر شود و آقای Enders معتقد است که تکنولوژی می‌تواند تاثیر مشابهی بر حمل و نقل هوایی داشته باشد.

AirBus در حال حاضر بزرگترین تولیدکننده در هواپیما و هلیکوپتر تجاری در جهان است و با روند پیش‌رو، جایگاه بالقوه‌ای در رتبه نخست کلیه حمل و نقل‌های هوایی به دست خواهد آورد.

AirBus گفته است که وسیله نقلیه CityAirbus، که در آن مسافران به نزدیک‌ترین سکوی فرود وسایل حمل ونقل AirBus مراجعه می‌کنند، می‎‌تواند با کم‎ترین میزان تغییرات در پروژه، رنگ واقیت به خود بگیرد…

شرکت AirBus: ” اگر ما این توسعه‌های تکنولوژی را نادیده بگیریم، بخش مهمی از تجارت موفق را از دست داده‌ایم. ”

 

منبع: TELEGRAGH