سمینار MSI با میزبانی ماتریس در تهران برگزار شد

در این سمینار که مدیر فروش Middle East کمپانی MSI نیز حضور داشت از نماینده های فعال در زمینه فروش در بازار ایران با اهدای جوایز نقدی قدردانی شد. رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران یکی از چهره های مطرح در این مراسم بود.

 

 

 

در این سمینار اندی یانگ مدیر محترم فروش مادربورد و کامپوننت های شرکت MSI در خاورمیانه و شمال افریقا، فرشاد حجازی مدیر ارشد فروش شرکت توسعه و تجارت ماتریس، امین ستوده مدیر فروش شرکت توسعه و تجارت ماتریس و سامان ثامری پور مدیر خرید شرکت ماتریس به سخنرانی پرداختند. سخنرانان، محصولات و خدمات جدید و نوآورانه MSI را در زمینه نوت بوک ، مادربرد و آل این وان کمپانی MSI را برای حاضران معرفی کردند.
lin pinj و jane lee ، مدیران مارکتینگ MSI نیز در این مراسم حضور داشتند و در بخش پایانی مراسم، هدایای ویژه پاسخ دهندگان به سوالات فنی مطرح شده در مراسم را به برندگان اعطا کردند.
به گزارش ICTPRESS ، در ابتدای این مراسم فرشاد حجازی مدیری ارشد فروش شرکت توسعه و تجارت ماتریس در سخنانی گفت: خوشحالیم که با این سمینار وحدت کلمه ای را با شما داشته باشیم. همانطور که می دانید تمامی تاریخ نویسان، تمدن بشر را به سه موج تقسیم کردند که شامل کشاورزی ، صنعتی و نهایتا تکنولوژی یا انقلاب فناوری می شود.
وی افزود: اکنون در  عصری زندگی میکنیم که فناوری در حال پیشرفت است و انسان ها از گذشته در مقابل تغییر مقاومت می کردند. بطور مثال ورود فناوری پرداخت الکترونیک و انجام عملیات مبادله پول در کشورمان با دستگاه های الکترونیکی ، چند سالی طول کشید تا مردم به آن اعتماد کنند تا با شناخت بیشتر ، انجام مبادلات مالی خود را از این طریق دنبال کنند اما وقتی این موضوع برای مردم تعریف پیدا کرد و شناخت بیشتر شد دیگر امروز شاهد مبادلات مالی حتی بوسیله موبایل های شخصی در چند ثانیه هستیم.
با این مقدمه لازم به ذکر است که شرکت ماتریس در سال 1390 پا به عرصه پرمخاطره تولید گذاشته است و با حمایت های همه جانبه وزارت صنایع و اتحادیه فناوران رایانه توانست در این مسیر گام های محکمی را بردارد.
دو سال قبل ما محصولی به نام آل این وان به بازار معرفی کردیم و چه بسا با کمک شما عزیزان زحمات زیادی برای معرفی این محصول در بازار به مشتریان کشیده شده است.
مصرف کننده نمی توانست بپذیرد که چرا باید آل این وان را جایگزین مثلا نوت بوک کند و ما در این راه باید توضیح می دادیم که با مزایای زیادی مانند تصویر و جلوه بهتر ، مصرف برق کمتر و صفحه نمایش لمسی مواجه می شود.
بالاخره به این نقطه رسیدیم که با جا افتادن این محصول در بازار علاوه بر این که بسیاری از بنگاه های کوچک و بزرگ اقتصادی و سازمان ها و دستگاه های دولتی و شرکت های خصوصی به نحو مناسبی توانستند از این محصول بهره برداری کنند.
حتی مشاهده شده که در بازار نیز برندهای رقیب اقدام به واردات کالای مشابه کردند.
حجازی اظهار داشت: نکته مهم این که شرکت ماتریس به دلیل زحمات زیادی که در این راستا متقبل شده روی این محصول تعصب خاصی دارد و میخواهد سهم خود را از این محصول در بازار افزایش دهد بنابراین چه در زمینه خدمات ، چه در زمینه پشتیبانی و حفاظت از سرمایه های شما عزیزان که همان گارانتی قیمت است محکم ایستاده است.
از همه شما عزیزان می خواهم مانند گذشته در این راه ما را همراهی کنید و بدانید که ما هیچگاه بازار را رها نمی کنیم و همواره حامی نمایندگان مان خواهیم بود.

 

 

در ادامه مراسم اندی یانگ مدیر محترم فروش مادربورد و کامپوننت های شرکت MSI در خاورمیانه و شمال افریقا برای حاضران از تازه های فناوری و تغییرات این صنعت گفت.
وی افزود: همه شما با مادربورد و صفحات الکترونیک آشنایی دارید و می دانید که تنوع کمپانی MSI در سری Z بسیار است که به آن اشاره می کنیم. برای توضیح فنی بیشتر برای کاربران نهایی و خریداران محصول می توان به 4 ویژگی مادربردها اشاره کرد که شامل این موارد می شوند:
– سرعت

– قدرت و فناوری صدا

– فشرده سازی دیتا های شبکه

– پایداری سیستم
وی در ادامه گفت: این ها معرف و خاصیت های مادربوردهای این کمپانی ست. امروز برای رونق بیشتر بنگاه های اقتصادی مان صحبت می کنیم تا بحث فنی. در ساده ترین راه برای حدس زدن مسیر بازار در این موج اقتصادی و درآمد بیشتر باید مسیر حرکت فناوری اطلاعات را تشخیص دهیم.

 


یانگ اظهار داشت: بعد از نوسان اقتصادی که از امریکا شروع شد قسمت سوم تولید کنندگان مادربورد (که بر اساس تقسیم بندی در تایوان بعنوان تولید کننده مادربرد ارزیابی می شود) کلا از بازار حذف شدند و صرفا لایه اول و دوم باقی مانده اند.
اکنون آمار را بررسی می کنیم که هیچ وقت اعداد دروغ نمی گویند: تمام این شرکت های نام آشنا در صنعت آی تی، سهامی عام هستند و مجبورند گذاره های اقتصادی شان را به سهامداران شان اعلام کنند.
این اعداد گردش مالی شرکت ها را با دلار امریکا نشان می دهد. طبق گزارش هایی که ازروک اعلام کرده 30 درصد افت گردش مالی داشته است. گیگابایت هم 15 درصد افت داشته است.
تنها شرکتهایی که توانسته اند در بازار که میزان سطح دسکتاپ پایین می آید ثابت بمانند ام اس آی و ایسوس بوده اند.
بنابراین بهتر است که روی مادربردهای گروه یک فکر شده و بازار به آن سمت سوق یابد. روند حرکت بازار از لحاظ فناوری طوری ست که توجه به این موارد برآیند اقتصادی خوبی برای شما به ارمغان می آورد.
مادربردهای این کمپانی Z97 که در حال حاضر به صورت انحصاری از یو اس بی 3/1 تایپ سی روی برد، بصورت چیپ ست استفاده می کند. این نوع یو اس بی نسل جدید است که خطای شکستن یو اس بی (نسل دوم و سوم) از بین می رود و سرعت اتصال هم بالاتر می رود.
یانگ گفت: با توجه به فناوری جدیدتر سرعت این یو اس بی بسیار بالاتر است. به خاطر اینکه این یو اس بی چیپ ست جداگانه دارد فضایی را که روی سی پی یو اشغال میکند و همچنین از لحاظ بافر بسیار کمتر از نسل های قبلی ست و می توان محاسبات موازی را همزمان داشت.
اگر بخواهیم از یک دی وی دی یک فیلم 50 گیگ را با فناوری نسل اول یا دوم کپی کنیم 20 دقیقه زمان نیاز داریم. این زمان با نسل جدید یو اس بی به دو دقیقه و با نسل 3/1 بسیار کمتر و به زیر یک دقیقه حدود 58 ثانیه میرسد.
اکنون به این میپردازیم که چه مزیتی این فناوری دارد اما بدانید که تمام نوت بوک سازان جدید و کمپانی های بزرگی مثل اپل حتی روی مک بوک ها از این فناوری استفاده می کنند.
با توجه به این فناوری جدید، غول های این صنعت یعنی مایکروسافت و گوگل روی یک طرح موازی مشغول کار هستند چون با این فناوری قابلیت انتقال الکتریسیته شارژ ، دیتا و تصویر را خواهید داشت.
همچنین تمام سازندگان لوازم جانبی در حال حاضر مشغول ساخت قطعات دستگاه های جدیدشان سازگار با USB 3/1  هستند.
MSI این فناوری را با توجه به تیم مهندسی خود و معماری فناوری آن را بصورت کارت های مجزا روی دستگاه ها دارد.
گیگابایت هنوز در این مسیر قدمی برنداشته است .
شما دوستان به عنوان شرکای تجاری این کمپانی مخاطب این صحبت های من برای رشد فروش و توسعه بازار خود هستید.

در ادامه مراسم رامین ستوده مدیر فروش شرکت توسعه و تجارت ماتریس، در خصوص نوت بوک های این کمپانی گفت: امروز دو محصول قدرتمند که به تازگی ارائه شده است را معرفی می کنیم.در بازار این طور جا افتاده که کاربران بیشتر روی سی پی یو ، کارت گرافیک و هارد و نهایتا قیمت در هنگام خرید متمرکز هستند.
اما غافل از اینکه اصلی ترین بخش نوت بوک در هنگام خرید، مادربرد و مهندسی ساخت نوت بوک است که باید از سوی فروشندگان خوب معرفی شود.
در همین رابطه سه مادربرد پرفروش بازار را بررسی می کنیم. سه دستگاه هم سطح از سه کمپانی ایسوس ، لنوو و ام اس آی .
در این مقایسه سیستم ام اس آی با دو سیستم دیگر به دلیل داشتن دو خنک کننده برای CPU و خنک کننده صرفا برای GPU ، طول عمر بالاتر دستگاه و راندمان و پردازش قوی تر با سرعت بالاتر دارد.
نکته دیگر ، یکی از سخت ترین کارهایی که در طراحی برد توسط تولید کنندگان مورد تمرکز واقع میشود فاصله دادن بین این دو قطب تولید حرارت یعنی CPU و GPU هست که در نوت بوک MSI این فاصله بیشتر است.
نکته دیگر استفاده از دو اسلات رم در نوت بوک MSI است و در خصوص CPU اگر مشکلی بوجود آید به راحتی قابل تعویض است . نیازی به تعویض برد نیست.
البته موارد متعدد دیگری نیز وجود دارد که مزیت رقابتی MSI نسبت به دیگر رقبا در این خصوص محسوب می شود.
اما بحث اصلی ما امروز معرفی دو دستگاه سری گیمینگ MSI است.
نوت بوک GT62 گیمینگ 

 
ستوده گفت: بدنه این نوت بوک از استیل است با خطوطی موازی فن های زیر دستگاه تا حالت هیکلی به دستگاه بدهد و قدرت دستگاه نشان داده شود. این دستگاه 15 درصد باریکتر و 8 درصد سبک تر از دستگاه های همترازش است.
در این دستگاه از پردازنده نسل جدید برودول استفاده شده که 3 تا 7 درصد کارایی خود CPU و نزدیک به 15 درصد کارایی این پلتفرم بالاتر رفته است.
در کارت گرافیک نیز در این دستگاه 22 درصد افزایش کارایی را شاهد هستیم.
در اکثر دستگاه های سری گیمینگ MSI به صورت انحصاری میتوان ترکیب چند حافظه SSD را باهم داشت، در دستگاه مورد اشاره ، دو تا سوکت حافظه  SSD هست که سرعت خوانش اطلاعات را تا 1000 مگابایت برثانیه بالا برده است. باتری این دستگاه 46 درصد طول عمر بیشتر نسبت به مدل قبلی این دستگاه دارد.
این دستگاه با دو فن خنک می شود و دو جهت خروجی حرارت از دستگاه دارد . برای CPU یک خنک کننده اضافه طراحی شده که کارایی سیستم را بالا می برد .
دو خروجی تصویر دارد که با خروجی خود دستگاه تبدیل به سه خروجی می شود حالا می تواند یک تصویر تقسیم بر سه شود یا هرکدام بصورت مجزا باشد و این فناوری بصورت انحصاری متعلق به MSI و برای این دستگاه است.

 

 

معرفی GT80 

رامین ستوده در این قسمت گفت: دستگاهی که گیمرها بصورت ویژه به دنبال آن هستند. طراحی گیمینگ از سفینه فضایی الهام گرفته شده است و دارای کیبورد مکانیکی ست. در مسابقات بزرگ بازی های کامپیوتری از این کیبوردها استقبال می شود و 50 برابر طول عمر بالاتری دارد و سرعت پاسخ دهی بیشتری دارد.
تاچ پد دستگاه به سمت راست منتقل شده و نیازی نیست دست گیمرها روی بدنه لپ تاپ باشد و حرارت وی را آزار دهد. استفاده از CPU نسل جدید برودول و یک مدل این دستگاه از دو کارت گرافیک استفاده کرده است. فن ها و تعداد خنک کننده های بیشتر از ویژگی های دیگر و راحتی دستگاه برای ارتقاء قطعات از مشخصه های بارز این دستگاه است. با تغییرات ایجاد شده برای این مدل کارایی دستگاه به شدت افزایش یافته است.
سری گیمینگ، یک پردازنده مجزا برای کارهای شبکه با قابلیت تغییر پهنای باند توسط کاربر را دارد. یکی از ویژگی های اصلی آن ترکیب وای فای و LAN و استفاده هم زمان از پهنای باند حاصل شده است.
دستگاه سه ورودی تصویر دارد که هم بصورت اشتراک یک تصویر و هم بصورت مجزا مورد استفاده قرار میگیرد.

در پایان این بخش ، سامان ثامری پور مدیر خرید شرکت ماتریس در سخنانی گفت: در بررسی کلی آل این وان ها باید گفت این سیستم ها هیچ چیز از PCها کم ندارد . معماری این دستگاه پیچیده نیست بلکه کلیه قطعات PC ها مهندسی شده و دارای بالاترین استانداردها هستند.
استانداردهایی که حتی در کیس های سنتی رعایت نشده در این دستگاه ها مورد توجه قرار گرفته است که در برابر رطوبت و گرما مقاوم و در عین زیبایی و مجتمع بودن دارای کارایی بالا هستند.
در خصوص مزایای این دستگاه باید گفت که مدیریت انرژی با استفاده از این دستگاه مورد توجه قرار گرفته و با استفاده از آنها 86 درصد صرفه جویی در انرژی به ارمغان می آید.
بحث دیگر فناوری های روز دنیاست که این دستگاه ، مجتمع از آخرین فناوری های پیشرفته است و کاربران می توانند با اطمینان کامل از قطعات بکار رفته با استانداردهای نظامی بدون آلودگی های صوتی مورد استفاده قرار گیرد.
برای این دستگاه ها UPS نیاز نیست و آداپتورهای این دستگاه ها محافظت کننده نواسانات برق هستند.
در این دستگاه ها سری گیمینگ رو داریم که جلوه گر جدیدترین تکنولوژی های سخت افزارها می باشد.

 

 

به گزارش ICTPRESS ، در ادامه این مراسم و در بخش ویژه با حضور رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران از نمایندگان فروش برتر MSI در ایران با اهدای جوایز نقدی تقدیر به عمل آمد.
در بخش دیگری این مراسم بر اساس قرعه کشی کارت های ورودی مهمانان به تعدادی از حاضران برنده جوایز ارزنده ای اهدا شد.
در بخش دیگر سوالاتی فنی از صحبت های ارائه شده مدیران شرکت ماتریس طرح شد که حاضرانی که پاسخ صحیح دادند جوایزی به آنها تعلق گرفت.

به گزارش ICTPRESS ، مادربرد های تولید شده توسط کمپانی MSI با پیشرفت بسیار سریع مجهز به آخرین فناوری ها و قطعات مدرن با قابلیت های منحصر به فرد مورد توجه طیف وسیع کاربران قرار گرفته است.
Z97 GAMING 7 ، پیشرفته ترین مادربرد گمینگ مبتنی بر چیپست Intel Z97 و سوکت LGA 1150 ساخت کمپانی MSI محسوب میشود. مادربردهای سری MPower و GAMING کمپانی MSI ، در سال های اخیر محبوبیت بسیار فراوانی در بین کاربران کسب کرده است.

امکانات بسیار بالا، کیفیت مثال زدنی قطعات به کار رفته در این مدل ها به همراه قیمت مناسب تر در مقایسه با مدل های مشابه کمپانی های رقیب برخی از دلایل این محبویت است.
با عرضه رسمی چیپست های سری 9 ( Z97 / H97 )  توسط کمپانی اینتل مادربردهای مبتنی بر این دو چیپست بلافاصله روانه بازار شد.

پشتیبانی انحصاری این سری مادربردها از پردازنده های با معماری Broadwell کمپانی اینتل به همراه سازگاری با پردازنده های دارای معماری Haswell و Haswell Refresh ( سوکت LGA1150 ) ، مادربردهای مبتنی بر چیپست های سری 9 را تنها انتخاب کاربران در کلاس رده بالا و متوسط قرار داد.
Z97 GAMING 7 که بعد از Z97 GAMING 9 AC پیشرفته ترین مادربرد گمینگ مبتنی بر چیپست Intel Z97 و سوکت LGA 1150 ساخت کمپانی MSI محسوب می شود با مجموعه ای بزرگ از فناوری ها و نوآوری ها ارائه شده است.
بهره مندی از مدرن ترین چیپست سری 9 کمپانی اینتل ( Z97 ) ، پشتیبانی از پردازنده های نسل آینده کمپانی اینتل ( Broadwell ) ، سیستم صوتی باکیفیت و پیشرفته Audio Boost 2 ، کنترلر شبکه مدرت و پرسرعت KILLER™ E2200 ساخت کمپانی Qualcomm ، پشتیبانی از رابط جدید M.2 با سرعت 10Gb/s ، به کارگیری قطعات فوق العاده باکیفیت و سخت جان با استاندارد نظامی Military Class 4 ایالات متحده آمریکا و در نظر گرفتن امکانات متعدد برای اورکلاکر های مبتدی و حرفه ای از ویژگی های این مادربرد است.

بنابر گزارش شبکه خبری آی سی تی پرس ، نوت بوک  kg  4/5 MSI GT80 Titan  با صفحه نمایش 18 اینچی 1080p، تمامی تفاوت های بین سیستم های دسک تاپ و لپ تاپ را به چالش کشیده و تمامی نیازهای گیمرها را نیز بر آورده می سازد.
GT80  اولین نوت بوک گیمینگی محسوب میشود که از کیبورد های تماماً مکانیکی (کمپانی معروف و صاحب نام   cherry) استفاده کرده است.
صفحه ای که بالای کیبورد نوت بوک GT80 قرار گرفته به شما اجازه دسترسی آسان به قطعات مورد نیاز مانند  SSD، Ram،هارد دیسک 2/5 اینچی را می دهد و حتماً کارت گرافیک  980 M کمپانیNVIDIA  نیز قابل تعویض با کارت جدیدتر MXM کمپانی  NVIDIA  است.
2 عدد کارت گرافیک 980M و هشت گیگا بایتی که به صورت SLI با هم ترکیب شده اند و همچنین پردازنده فوق العاده قوی کمپانی intel(i7-4980 HQ) و 4 عدد حافظه SSD سوپر Raid  تمامی خواستگاه و نیاز شما را در رابطه با سخت افزار فوقع العاده قوی برآورده می سازد.
می توان گفت که کلمه LapTop برای این نوت بوک بسیار قوی، کافی نیست، MSI با تولید و طراحی این نوت بوک خارق العاده خواسته است که تجربه جدیدی به گیمرها در هنگام بازی عرضه کند.

منبع:ICTPRESS